21 Temmuz 2022 Perşembe

Bu Gemi Nereye Gider?

Bazen bu geminin nereye gittiğini çok merak ediyorum. Nereye gittiğini bilmek çok zor. Yaşam çok değişken bir şey. Kafanda planlar kuruyorsun. Bir rotan var. Başına öyle bir şey geliyor ki; ne plan ne rota kalıyor. Büyük bir düşünür demiş ki; planlar bozulmak için vardır. Her kim dediyse, selam olsun kendisine….

Belki de çok plan yapmadan gelişine yaşamak daha doğru. Ne yazık ki; bazen evdeki hesap, çarşıya uymayabiliyor. Hayatı kurgulamak pek akla yatkın görünmüyor. Bir kaptan gibi, bazen dümeni zorlu şartlarda sağa sola kırmak gerekiyor. Bu zorlu şartlara ne kadar uyum sağlayabiliyorsak, sağ çıkma olasılığımız artıyor sanırım.

Yaşam gerçekten enteresan bir şey. Ne beklediğimiz, ne yaşamak istediğimiz ile ilgili aslında. Hiç farkında olmadan beklentiler oluşturuyor ve o düzlemde ilerliyoruz. Bilinçsiz ama bilinçli. Bir anda karşımıza bir şeyler çıkıyor. Sonra sürprizmiş gibi tepkilerimiz oluşuyor. Eh bir bakıyorsun ki; bu beklediğin şeydi aslında. Farkında değilsin. Ayılman için iki tokat mı atmak lazım? Eh bazen lazım! Şanslıysan o tokadı sana atacak dostlar biriktirmişsindir. Yoksa gerisi Allah Kerim. 


Sevgi ve ışıkla kalın…

Persephone
12 yorum:

 1. Haklısın. Biz ne kadar plan yaparsak yapalım, olacak olan oluyor. İsteğimiz dışında....:( Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle Müjde abla. Olacakların pek önüne geçilemiyor sanırım:) Sevgiler…

   Sil
 2. Aynen öyle oluyor. Planlarım genellikle hep suya düşüyor :/
  Nereye doğru gidiyor bu gemi gerçekten bilmiyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Planlar suya düşmek için yapılır:) Sıkıntı yok:) Sevgiler…

   Sil
 3. gitmiyor bir yere. okyanusta geziyor, gemiyle yunan adalarına gidip yüzmek en keyifli gezi amaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salına salına geziyoruz işte:) Ay hiç fena olmazdı Yunan adalarında yüzmek;) Yuroyu düşününce bi tüylerim diken diken olmuyor değil:( Ama yapçam bu sene bi Avrupa inşlallah:) Sevgiler….

   Sil
 4. ''Hayat sen planlar yaparken başına gelenlerdir '' :)

  YanıtlaSil
 5. Ben plansız yapamayanlardanım sürprizleri çok sevmem 🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de pek sevdiğim söylenemez:) Sevgiler…

   Sil
 6. Hayatla, insanlarla satranç oynar gibi oynayan insanlara hep hayran olmuşumdur, başından sonraki hamleyi görebilen insanlara, ben öyle akışına yaşayıp giden biri oldum hep hesap kitap yapamadım. Gelişine yaşayıp gideceğim sanırım, dümdüz içimden geldiği gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En güzeli sanırım. Yaşadıkça deneyimleyeceğiz. İyi mi kötü mü! Sevgiler…

   Sil