15 Şubat 2013 Cuma

Yüreklerinizi Açın Sevgiye...Uzun zamandır insanların sorunu kocaman bir yürek taşıdıklarını unutmuş olmaları.Bunun nedeni yüreğimizi sevgiye kapatmış oluşumuz.Yaşamımız da öyle dönemler yaşıyoruz ki sevginin adil olmadığına inanıp,sevmekten korkar hale geliyoruz.Yaşamımızda sevgi hanesine bir kaç kırık kalp koyup,yeniden sevmeyi tehlikeli buluyoruz.
Sonrasında bir bakmışız ki aradığımız sevgiden çok,yaşamımıza anlam katmak için bize ihtiyacı olan birini bulmak olmuş.
Birine sevdiğinizi söylediğinizde,o sizi sevmediğini söylediğinde,bu acı kaynağı mıdır?Biri sizi sevmediğini söyledi diye kendinize de aynı şeyi yapmak niye???Biri sevmiyorsa,başka biri sevecektir.Her zaman başka birisi vardır.Sizinle olmayı isteyen birisiyle birlikte olmak,sizinle birlikte olmasını istediğiniz biriyle olmaktan her zaman daha iyidir.


Önemli olan sahip olabileceğiniz en güzel ilişkiyi yaşamaktır,hayatın anlamı budur.Önce insan kendini sevmeli ki,bir ilişkiye başladığında öncelikli amacı sevilmek olmasın.
Siz bütünün bir parçasısınız.Sevgiyi yüreğinizde hissettiğinizde,sevgi arayışınınızın nedeni yalnızlık olmaktan çıkar.Eğer sevgiyi hissediyorsanız zaten yalnız değilsinizdir.Acı çekmektense yalnız olmak her zaman daha iyidir.İnsanların amacı bir dramı yaşamak,birilerini sahiplenmek,cezalandırmak ya da kurtarılmak için bir araya gelmek midir???Gerçekten amaç bu mudur???
Eğer bir ilişkiye dram yaşamak için giriyor ve bundan da zevk alıyorsanız,bulacağınız eğlence değil, acı olacaktır.Birinin sizi mutlu etmesi ise beklentiniz,bu bencilliktir,gerçekleşmez.Gerçekleşmemesi de sizin hatanızdır.
İlişki istediğimizde amacımız paylaşmak,eğlenmek,sıkılmamaktır.Biriyle birlikteysek mutlu olmak,olduğumuz kişi olmaktan zevk aldığımız içindir.
İnsanlar bencil olmayı ve yüreklerini zincirlemeyi tercih ediyor.Sevgi açlığıyla acı çekip,kocaman yüreklere sahip olduklarını unutuyor.Yüreklerinizi açın ve sevgi dilenmekten vazgeçin.Sevgi yüreğinizde.Sizi mutlu kılacak tek sevgi içinizden gelendir.Sevginizi cömertçe sunduğunuzda herkes sizi sevecek ve asla yalnız olmayacaksınız.Bencilseniz her zaman yalnızlıkla biter sonunuz...
Sadece dört odacıktan ibaret olmayan kocaman bir yüreğe sahibiz,tek bilmemiz gereken bu...

Sevgi ve ışıkla kalın...
Persephone

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme