12 Şubat 2013 Salı

Beni Benden Kim Daha İyi Tanıyabilir???

Bir çok insana seni en iyi kim tanır sorusunu sorduğunuzda,yanıt büyük olasılıkla annemdir..:)Bu gerçekten de böyle midir?En iyi annemiz mi tanır bizi!
Anneniz de sizi çok iyi tanıdığını iddia eder ama gerçekte kim olduğunuz hakkında en ufak fikri yoktur.Sizde annenizi çok iyi tanıdığınızı söyleyebilirsiniz onun da gerçekte kim olduğunu siz de pek bilmezsiniz.Annenizin de,sizin de hayatı paylaşmadığı hisler ve kurduğu hayallerle doludur.Hiç kimse zihninizin içinden neler geçtiğini bilemez.

Ne kadar yakın olduğunuzu,ne kadar çok sevdiğinizi düşünmüş olsanıznda karşınızdakinin zihninden geçenleri bilmenizin hiç bir yolu yoktur.Sadece yersiz varsayımlarda bulunabilirsiniz.O kişi hakkında hiç bir şey bilmezsiniz.Gerçek budur.
Birisi size uykum var diyor,siz ona; ama bugün çok uyudun,uykunun olması mümkün değil diyorsunuz.Açım diyor,siz ona;ama daha az önce yedin aç olamazsın diyorsunuz.Sana aşığım diyor,siz ona;sen aşık olduğunu sanıyorsun,seninki aşk değil olsa olsa tutku olabilir diyorsunuz...:)
Peki siz kimsiniz de karşınızdakinin hissetikleri hakkında söylediklerini yok sayıp,kendinizce karşınızdakinin hislerini yorumluyorsunuz!!!Zihninin içine mi çöreklendiniz!!!:)))Bu mümkün olabilir mi???
Kulağa komik geliyor ama farkında olmadan pek çok zaman bu şekilde davranıyoruz...En yakınımız annemiz bile bizi çok iyi tanımazken,hayallerimiz,düşüncelerimiz,hissettiklerimiz hakkında bir fikri yokken,bizi çok daha az tanıyanların bu tür yorumlarda bulunuyor olmaları komik bir girişimden ibaret kalıyor...
Oysaki bilmemiz gereken tek şey,herkesin ayrı hislerinin olduğu ve ona saygı duyulması gerektiğidir.Bırakın herkes kendi hayallerini,kendi düşüncelerini,kendi hislerini yaşasın...Müdahale etmek niye?Neden bu hakkı kendimizde görüyoruz?
Beni benden kim daha iyi tanıyabilir!!!Hissettiklerime benden daha iyi kim tercüman olabilir!!!Tabii ki HİÇ KİMSE!:)

Sevgi ve ışıkla kalın...
Pesephone


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder